0910 38 16 71     Československej armády 1171/21, 040 01 Košice, Slovensko

Nižný Klátov – OPEN 7.rocnik

Šachový turnaj v Nižnom Klátove 24. februára 2024 bol skutočným úspechom. Odohral sa v priestrannej sále Kultúrneho domu, kde sa stretlo dokopy 42 šachistov.
Podujatie otvoril poslanec Ing. Robert Balóg svojim povzbudzujúcim príhovorom, a tým rozbehol 9 kôl bojov na šachovniciach. O priebeh turnaja sa starala dvojica mladých rozhodcov Lenka Bidulská a Jakub Zahorček.
Atmosféra turnaja bola veľmi priateľská a uvoľnená. Nesmel chýbať ani výborný guláš, ktorý dodal hráčom energiu na posledné dôležité kolá. Hráči mali možnosť stretnúť sa, vymieňať si skúsenosti a rozvíjať svoju vášeň pre túto úžasnú hru.
Napokon, po dni plnom šachových partií, napätia a vzrušenia boli vyhlásení víťazi. Na prvom mieste v celkovom poradí sa umiestnil Matej Bidulský na druhom FM Norbert Zambor na treťom Adam Novotný a na štvrtom mieste Vasiľ Hudák. Kategóriu senior vyhral Milan Krasnay a kategóriu junior Daniel Kočiš. Ich úspech bol odmenou za ich šikovnosť na šachovnici a tvrdú prácu.
Víťazom gratulujeme a najväčšie poďakovanie patrí obci Nižný Klátov a šachovému klubu 1. ŠK Košice za usporiadanie turnaja.

Šachový festival pri príležitosti 101 rokov od konania šachového memoriálu Rudolfa Charouska